وب سایت چیست؟ (هر چیزی که لازم است بدانید)

YASIN

New member
Sep 17, 2019
2
3
3
در این مقاله خیلی ساده و مختصر توضیح میدهیم که وب سایت چیست؟ و با انوع وب سایت ها و چگونگی ساخت آن آشنا خواهیم شد.
نام وب سایت چند سالی است که در همه جا شنیده می‌شود و در تمامی مقالات و سمینار های بزرگ و کوچک به اهمیت داشتن یک وب سایت خوب اشاره می‌شود. امروزه بسیاری معتقد اند که وب سایت ها بهترین وسیله برای معرفی شما و کسب و کار شما به مردم است چرا که امروزه تمامی مردم از اینترنت استفاده می‌کنند و تمامی آن ها به دنبال راحتی و آسانی در یافتن خواسته های خود هستند.
best-website-builder-for-small-business-min.png

وب سایت ها زندگی انسان ها را متحول کردند، بسیاری از کارشناسان اهمیت داشتن وب سایت را دانسته اند و آن را به هر کسب و کار کوچک و بزرگی پیشنهاد می‌کنند.

وب سایت چیست؟
وب سایت ها مجموعه ای از صفحات وب متصل به هم هستند که درون آن ها عکس ها، ویدیو ها و متن های بسیاری گنجانده شده است که بنا به تعریف یک وب سایت بر روی یک سرور قرار دارند. بیشتر وب سایت ها دارای صفحه اصلی یا همان هوم پیج هستند که این صفحه، صفحه ورودی بازدید کنندگان و مخاطبان به وب سایت می‌باشد. مطالب وب سایت ها اکثرا توسط یک فرد یا یک سازمان تهیه و پخش و نگهداری می‌شود.

به زبان ساده تر وب سایت نامی است که ما بر روی مکانی درون اینترنت می‌گذاریم که تعدادی از صفحات را درون خود جای داده است یعنی تمامی آن صفحه ها مربوط به یک مکان هستند. وب سایت ها نام های مختلفی دارند و نمی‌شود که یک نام انتخابی را بر روی یک وب سایت دیگر گذاشت. وب سایت ها بر روی سرور ها دایر هستند و تمامی اطلاعات آن ها بر روی سرور هایی که دایر شده اند ثبت می‌شوند.

اولین طراح وب سایت کیست؟
بسیاری از افراد تیم برنرزلی مخترع و پدر وب می‌دانند. تیم برنرزلی دانش آموخته دانشگاه آکسفورد می‌باشد. او در سال هزار و نهصد و نود و یک میلادی اولین وب سایت دنیا را به وجود آورد و در این وب سایت به آموزش استفاده از مرورگر های وب و روش هایی برای داشتن یک وب سایت پرداخت. تیم برنرزلی اولین آموزش دهنده در این زمینه بود. تیم برنرزلی علاوه بر آموزش هایی که درون وب سایت خود قرار می‌داد کتابی را تحت عنوان بافت شبکه منتشر کرد که با استقبال بسیاری مواجه شد.

وب سایت با وبلاگ جه فرقی دارد؟
بسیاری از افراد که در ابتدای کارشان با اینترنت هستند به اشتباه وبلاگ و یا وب سایت را از یک جنس می‌بینند و نمی‌توانند فرق این دو را از هم تشخیص بدهند که البته تقصیری هم ندارند این دو شباهت های بسیاری به هم دارند اما موضوع هایی وجود دارد که وب سایت را با وبلاگ ها متمایز می‌کند.
شما برای راه اندازی یک وب سایت نیاز به دانش فنی بالایی دارید تا بتوانید وب سایت خود را در بهترین های اینترنت قرار دهید اما راه اندازی یک وبلاگ نیازی به داشتن دانش فنی ندارد و به راحتی قابل راه اندازی و استفاده است.
وبلاگ ها اکثرا برای بارگذاری عکس و خاطرات عموم مردم مناسب هستند اما وب سایت ها محلی برای بارگذاری خبر های رسمی و معتبر هستند.
راه اندازی یک وب سایت به مقداری هزینه نیاز دارد هزینه هایی مانند هزینه دامین یا سرور و ... اما داشتن یک وبلاگ هیچکدام از این هزینه ها را ندارد و به نوعی روشی رایگان برای داشتن یک پایگاه در درون اینترنت است.

انواع وب سایت website

وب سایت ها را می‌توان بر اساس تعریف دسته بندی کرد:
 • وب سایت های شخصی
 • این وب سایت ها اکثرا با هدف به اشتراک گذاری نظرات و تفکرات یک فرد برای کاربران شکل می‌گیرد.
 • وب سایت های فروشگاهی
 • به وب سایت هایی گفته می‌شود که در آن بستری برای فروش اجناس به وجود آمده است مانند دیجی کالا.
 • وب سایت های خبری
 • به وب سایت هایی گفته می‌شود که اخبار روزانه جهان را پوشش می‌دهند.
 • وب سایت های سازمانی یا شرکتی
 • به وب سایت هایی گفته می‌شود که به معرفی یک سازمان و یا یک شرکت می‌پردازند و برای کاربران به نمایش می‌گذارند.
 • وب سایت های آموزشی
 • وب سایت هایی که به تولید محتوای آموزنده رایگان و یا غیر رایگان می‌پردازند.
 • انواع مختلفی از وب سایت ها وجود دارد که روزانه درون اینترنت فعالیت می‌کنند که اگر بخواهیم تمام آن ها را معرفی کنیم ساعت ها وقت شما را باید بگیریم پس با معرفی چند نمونه کاربردی از وب سایت ها امیدواریم که به خواسته شما پاسخ داده باشیم.

امیدوارم از این مقاله که با موضوع وب سایت چیست بود, نهایت استفاده رو برده باشید.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
 • Like
Reactions: playmag و admin

admin

Admin
عضو کادر مدیریت
Sep 12, 2019
51
24
8
netiko.ir
مقاله خیلی خوب و کاملی بود یاسین جان :)
 
 • Like
Reactions: playmag
بالا پایین